TEL : +90 212 217 30 30 (pbx)

HIRVATİSTAN-BİHAÇ-SLOVENYA TURU

 • TARİH
  26-30 HAZİRAN
 • TUR SÜRESİ
  4 GECE 5 GÜN
 • KONTENJAN
  24
 • REHBER
  MİRZA ÖMERHODZİC
1. Gün : 26 HAZİRAN ÇARŞAMBA İST / ZAGREP / PLİTVİCE ŞELALELERİ / BİHAÇ

Yeni havaalanında Giden yolcu 5 nolu kapıdan giriş Giriş X-Rey cihazlarından geçtikten sonra H karşılama kontuarı önünde saat 05.00’de buluşma Türk Havayollarının TK 1053 tarifeli uçağı ile saat 07.05’de Zagreb’e uçuş (2 saat 15 dakikalık uçuş) 08.15’de Zagreb’e varış. (Saatlerimizi 1 saat geri alıyoruz) Havalimanında karşılama sonrasında yarım günlük panoramik şehir turumuz için hareket ediyoruz. 19. yüzyıl mimarisi, kültürel özellikleri, tarihi özellikleri ve doğa güzellikleri ile beklentilerinizden çok daha güzel bir kent olan Zagreb’de görülmesi gereken en önemli yerleri Ortaçağ özellikleri ile Yukarı Şehir (Kaptol) bölgesindedir. Büyüleyici güzellikteki Zagreb'de, öncelikle Zagreb Katedralini, Dolac Pazarı'ını, Zagreb'in sembolü St. Mark Kilisesi'ni, Lotrseak Kulesi’ni, St Catherine Kilisesi'ni gezeceğiz. Dünya'da sadece Zagreb'te öğle saati Lotrscak tepesinden atılan top ile duyurulmaktadır. Arkeoloji Müzesi, Ulusal Müze, Hükümet binaları da göreceğimiz önemli yerlerden bazılarıdır. Ardından Zagreb İslami merkezine geçiyoruz ve burada öğle yemeğimizi alıyoruz .Ardından Öğle namazı sonrasında Plitvice Gölleri Ulusal Parkı'na hareket ediyoruz. (Zagreb-Plitvice arası 137 km 2 saat ) Muhteşem doğa güzellikleri, her mevsim ayrı güzel rengarenk Plitvice bu özellikleri sebebi ile UNESCO tarafından korumaya alınmıştır. Art arda dizilmiş 16 göl, şelaleler, çağlayanlar, zengin bitkileri ile turistik cazibe merkezi haline gelen parkı ziyaretimizin ardından Bosna Hersek'te ki Bihac kentine hareket ediyoruz. (Plitvice-Bihaç arası 30 km Sınır işlemleri dahil 1 saat ).Akşam yemeği sonrasında 4 yıldızlı otelimizde dinlenme.

2. Gün : 27 HAZİRAN 2019 PERŞEMBE BİHAÇ / ZADAR / RİJEKA / OPATJİA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Bavullarımız ile birlikte saat 8.00’de hareket. Hırvatistan Zadar Şehrine hareket.(Bihaç-Zadar arası 150 km Sınır işlemleri dahil 2 saat 30 dakika )Zadar, müzeler, Roma kalıntıları, Orta Cağ tarihi ve güncel başarılarıyla dolu kültür bir şehridir. Eski Şehir, sırlarını saklayan duvar içinde bulunmaktadır. Venedik’in 1202 yılında Zadar’ı soymak ve yağmalamak için ordusunu neden gönderdiğini öğrenip Eski Şehrin Roma Forumu, yuvarlak şekli için özel Aziz Donatus kilisesini, şehrin koruyucusu Aziz Şimun’un yaldızlı tabutu (ve onunla ilgili hikâyeleri) göreceğiz. Marina'da ki deniz orguleri gördukten sonra Öğle yemeği, sahilde biraz dinlenme. Ardından Rijeka'ya hareket ediyoruz.(Zadar- Rijeka arası 240 km 3 saat 30 dakika )Adriyatik'in yıldızlarından sayılabilecek Rijeka'ya ulaşıyoruz. Rijeka, tarihten bugüne bir liman kenti olarak her zaman önemini korumuş, ılıman iklimi, mimari güzellikleri, turistik, kültürel ve sanatsal etkinlikleri ile bir cazibe merkezidir. Rijeka'ya varışımızla birlikte Islami merkezini ziyaret ediyoruz. Meydan, çarşı, kilise, cami, liman ve diğer önemli binaları gezeceğiz. Ardından, 19.yy da Avusturya asillerinin yazlık başkenti olan Opatjia'da Avusturya mimarisinin özelliklerini taşıyan oteller, şatolar ve villalar arasından geçerek Opatjia’ya hareket. (Rijeka-Opatjia arası 15 km 30 dakika ) 4 yıldızlı otelimizde dinlenme.

3. Gün : 28 HAZİRAN CUMA OPATJİA / BRİONİ ADALAR TOPLULUĞU / PULA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Bavullarımız ile birlikte saat 8.00’de hareket. İstra Bölgesi’nin en büyük şehri olan Pula’ya hareket ediyoruz. ( Opatjia-Pula arası 100 km 1 saat 30 dakika ) Briuni ya da Brioni denilen adalar topluluğu ziyaret ediyoruz. Adalar topluluğu Adriyatik Denizi’nin kuzeyinde yer alan Hırvatistan’a bağlı 14 küçük adadan oluşmaktadır. En geniş adası 5-6 kilometrelik alanıyla Veli Brijun’dur. Eski Yugostavya’nin Kominist lideri Josip Broz Tito’nun adası olarak bilinmektedir. Brijuni şimdi milli park statüsünde ziyarete açılmış durumda. Ada 1800’lü yılların sonunda Avusturyalı iş adamı Paul Kupelwieser’in burayı satın alması sonrasında birinci sınıf otelleri, kumarhaneleri sahil resortları, restoranları ve yat imanıyla Avusturya’nın sosyal yaşam merkezi olmuş. Adanın satın alınması adada yaygın olan sıtma ve Alman Robert Koch’un mücadelesi dönüm noktası olmuş. Bataklıklar kurutulup sıtma önlenince turistlik açıdan hareketlilik başlamış. 2.Dünya lideri Tito o tarihlerde halka kapalı olan adayı rezidans olarak kullanmaya başlayınca, birçok devlet adamı, diktatörler ve sanatçıları burada ağırlamış. Hollywood dünyasının ünlü isimlerinden Elizabeth Taylor, Richard Burton, Sophia Loren, Carlo Ponti ve Gina Lollobrigida Tito’nun misafirleri arasında yer almış. Yeşille mavinin buluştuğu Brijuni bugün Avrupa’nın önemli yatçılık merkezlerinden biri durumunda. Ardından Pula'ya hareket ediyoruz. Pula’da Roma İmparatorluğu döneminden bu yana ayakta kalmış en iyi amfitiyatrolardan birisi olan Antik Roma Amfitiyatrosu’nu ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği sonrasında Pula’daki 4 yıldızlı otelimizde dinlenme.

4. Gün : 29 HAZİRAN CUMARTESİ PULA / POREC / TRİESTE / LJUBLJANA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Bavullarımız ile birlikte saat 8.00’de hareket. 2.000 yıllık geçmişi ile günümüze kadar uzanan Porec'e hareket ediyoruz. (Pula-Porec arası 60 km 1 saat) Muazzam bir coğrafi ve kültürel zenginliğe sahip olan Porec’te bir yürüyüş turu yapıyoruz. Porec panoramik tur sırasında, Avrupa’nın en görkemli Bizans kiliselerinden biri olan, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yeralan Euphrasian Bazilikası, İki Aziziler Evi, 1. Yuzyıldan kalma Buyuk ve Neptun Tapınakları 1473 yılında insa edilen Ghotic Sarayı görülecek yerlerin bazılarıdır. Ardından İstra Yarımadası’nın Slovenya tarafında kalan Koper ve Piran yerleşimlerinin arasından geçerek Trieste'ye ulaşıyoruz. (Porec-Trieste arası 90 km 1 saat 30 dakika) Trieste, İtalya'nın doğusunda, Slovenya sınırında yaklaşık 250.000 nüfuslu bir liman kenti. Adriyatik Denizi kıyısında bulunan şehir, müzik ve edebiyat başkenti olarak tanımlanıyor. Orta Çağ'ın gösterişli ve ihtişamlı zamanlarından kalma eserleri ile Trieste İtalya'nın en güzel şehirlerinden biri. Serbest zaman ardından Slovenya başkenti Ljubljana'ya hareket ediyoruz.(Trieste-Ljubljana arası 90 km 1 saat 30 dakika) Akşam yemeği sonrasında Ljubljana'da ki 4 yıldızlı otelimizde dinlenme.

5. Gün : 30 HAZİRAN PAZAR LJUBLJANA / BLED GÖLÜ / İSTANBUL

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Bavullarımız ile birlikte saat 8.30’da Bled gölüne hareket. (Ljubljana-Bled Gölü arası 60 km 1 saat ) Bled Gölü, Slovenya'nın Alplere yakın kesiminde bulunan harika manzarasıyla ülkenin en çok ilgi çeken doğal güzelliklerinden biri. Göl çevresindeki yürüyüş parkları, yeşil alanları ve göl ortasında küçük bir kiliseye ev sahipliği yapan adasıyla dünyanın her yanından turist çekmektedir. Bled Gölü çevresinde yürüyüş için serbest zaman. Belirlenen saatte toplanma ardından Ljubljana'ya geri dönüş. (Bled Gölü-Ljubljana arası 60 km 1 saat ) Ljubljana'ya varışımız ile ilk olarak öğle yemeği için restorantımıza geçiyoruz. Öğle yemeği sonrasında Ljubljana şehir turu yapıyoruz. Şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında Ljubljana Nehri, Parlamento binası, Ljubljana Üniversitesi, Eski meydan, Ejderha Heykeli, Dragon Köprüsü, Tivoli Park, St.Nicholas Katedrali ve Preseren Meydanı var. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında belirlenen yer ve saatte toplanma Havalimanı’na hareket. Türk Havayollarının TK 1064 uçağı ile saat 20.00’de İstanbul’a uçuş (2 saat 15 dakikalık uçuş) ve 23.15’de İstanbul Havaalanına varış.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 • Thy uçak bileti
 • 4 yıldızlı otellerde 4 gece iki kişilik odada konaklama
 • 5 adet Öğle yemeği(2’si aperatif)
 • 4 adet Akşam yemeği
 • Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Tur Boyunca kullanılacak Otobüs
 • Araç içi İkramlar
 • Rehberlik hizmetleri
 • Yurt Dışı Çıkış harcı
 • UFUKTUR Gezi çantası
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Şahsi harcamalar
 • Otel extraları
 • Son gün akşam yemeği
 • Shengen vize ücreti 130 €
FİYATLANDIRMA & FİYATLANDIRMA İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR
İki Kişilk Odada Kişi Başı Fiyat : 1350 €
Tek Kişilk Odada Kişi Başı Fiyat : 1700 €
0-2 Yaş Bebek Ücreti : 75 € (Uçak Bileti)
3-6 Yaş Çocuk Ücreti : 900 € (Otelden yatak istemediği takdirde)
7-11 Yaş Çocuk Ücreti : 1250 €
Son Başvuru Tarihi : 24 Mayıs 2019 Çarşamba
Kontenjan : 15 Kişi
THY Biletini Mille ve Kendi almak isteyenler için uçak bileti olan 350 € toplam fiyattan düşülür.
KAPARO ÖDEME VE CEZAİ İŞLEMLER
 • Rezervasyonun kesinleşmesi için tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.
 • Ödemeler tek çekim kredi kartı mail order yolu ile veya size gönderilecek banka hesap numaralarına yatırmanız ile gerçekleşir.
 • Tur hareket tarihinden 7 gün kala iptallerde tur ücretinin %50’si kesinti ile iade edilir.
 • 3 Günden daha az kalan zamanda kalan günlerde iptallerde hiçbir miktarda geri iade yapılmaz.
 • Tüm fiyatlarımızda Kdv dahildir.
ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
 • Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti, deprem, sel vb. sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda Ufuktur’un sorumluluğu yoktur.
 • Bu turumuz İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar İstanbul’a dönüldüğü anda biter.
 • Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi ve koltuk numarası garantisi verilmez. Uzun karayolu ile yapılan turlarımızda rehberimiz ve tur operatörümüzün uyguladığı kural her gün oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki dört koltuk ikişer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki dört kişi en ön koltuklara oturur.
 • Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmayan turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Ufuktur’da saklıdır.
 • Turun iptali durumunda Ufuktur iptali bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
 • Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı doğabilecek gecikmelerden Ufuktur sorumlu tutulamaz.
 • Otellerden hareket saatlerini rehberimiz belirleyecektir. Ayrıca rehberimiz Ufuktur’un onayı ile iklim ve yol koşullarına göre programda değişiklik yapabilir.
 • Rehberlerimiz namaz kılanlar için namaz vakitlerine rivayet edip program akışını ona göre dizayn eder.
VİZE
 • Hırvatistan ve Solvenya Ülkeleri Türk vatandaşlarına Vize uygulamaktadır.
 • Vize için Gerekli evraklar Vize departman sorumlumuz Sezai Çakır (05495151005) tarafınıza bilgi verecektir.
 • Gerekli evraklar 24 Mayıs Cuma gününe kadar ofisimize gönderilmelidir.
 • Pasaport Gidilecek Ülkeye giriş tarihinden itibaren En Az 6 aylık geçerlilik tarihi olmalıdır.
 • Yeşil Pasaportlulara Vize gerekmemektedir. Yeşil pasaportlularında Pasaport geçerlilik süresi tur tarihinden itibaren 6 Ay’dan fazla olmalıdır.
YANIMIZA ALMAMIZ GEREKENLER
 • Rahat bir ayakkabı: Topuksuz veya Spor ayakkabı tercih edilmelidir.
 • Kıyafet:
  • 1-Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk, güneş gözlüğü v.b)
  • 2-İnceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz)
  • 3-Yedek giyim, çorap ve ayakkabı alabilirsiniz.
  • 4-Numaralı gözlük kullananların yedek gözlüğü
  • 5-Terlik
 • İlaç: Kişisel olarak kullandığınız ilaçlar varsa unutmayınız.
 • Fotoğraf ve Video: Yeterli hard disk alanı, şarj cihazı veya pil
 • Pasaport